Pivovar

Pivovar Rožmberk 

Pivovar Rožmberk najdete ve stejnojmenném malebném městečku Rožmberk nad Vltavou přímo na břehu řeky Vltavy. Kromě pivovaru se ve zcela nově zrekonstruované budově nachází také hotel s pohodlnými pokoji a restaurace. 

tanky

Kde se pivo vaří tam se dobře daří

Výstav pivovaru je 8000 ha za rok. Pivovar vaří pivo nejen pro své potřeby, ale vyváží ho také do okolních měst. Pivovar v prvním roce nabídne hned několik druhů piv. Nebude chybět klasický světlý ležák, ale neujdou Vám ani lokální speciály. Pivovar se nachází v suterénu budovy, v místech původních varen a ležáckých sklepů.

pivo 1

Interaktivní prohlídky

Přímo v pivovaru je možné zažít netradiční večeři se sládkem, která mimo jiné zahrnuje prohlídku celého pivovaru a servírovanou několikachodovou večeři napárovanou na piva vlastní výroby k jednotlivým pokrmům. Pokud jste milovníci piva, mohla by Vás zaujmout jeho degustace, pivní olympiáda či škola čepování.

lihovar

Lihovar

Jako třešničkou na dortu může být degustace domácích pálenek z vlastního lihovaru. Prostor je vhodný pro pořádání soukromích akcí pro menší kolektivy v netradičním prostředí.

historie

Historie

Pivovar založil Vilém z Rožmberka v roce 1590, potom ho přestavěla hrabata z Buquoy. „V druhé polovině 19. století vyhořel, následovala nákladná rekonstrukce a dům dostal současnou podobu. Nicméně s ohledem na sílu schwarzenberských pivovarů už se nevyplatilo ho provozovat samostatně, aproto ho propachtovali soukromníkům. Za první republiky přišla ještě větší krize a pivo se nakonec přestalo vařit úplně. Díky Národní jednotě pošumavské vznikl v pivovaru za první republiky hotel s názvem Český dům. Ten byl dokonce ve své době považován za nejmodernější hotel na Šumavě. Po roce 1948 začal cenný historický objekt chátrat. Byla v něm ubytovna a nakonec chvíli i diskotéka. Nakonec ho získal soukromý investor a vybudoval pivovar do podoby, jakou má dnes.

Co se u nás děje?