Okolí

V našem okolí naleznete spousty zajímavých míst

 

hrad Rožmberk

Hrad Rožmberk

Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. K dispozici je hned několik prohlídkových tras, jedna z nich přivede návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války. Nabízí se také výstup na Anglickou věž. Po bezmála dvou stech schodech je návštěvník odměněn nádherným výhledem na celý areál hradu a okolní romantickou krajinu.

Sjezd Vltavy

Sjezd řeky Vltavy

Protože město Rožmberk nad Vltavou leží v nejoblíbenějším úseku vodáků, splouvajících Vltavu, najdete tu řadu kempů a půjčoven. Břehy řeky lemují hospůdky a stánky s občerstvením. V případě Vašeho zájmu Vám personál Pivovaru Rožmberk ochotně pomůže s organizací splutí řeky Vltavy či vypůjčení veškerého vodáckého vybavení. 

Čertova stěna

Čertova stěna

Rožmberk je jedním z hlavních míst děje Smetanovy opery Čertova stěna dle libreta Elišky Krásnohorské, skutečnou Čertovu stěnu plnou balvanů a skal objevíte o kousek dál, při cestě z Vyššího Brodu k Lipnu.

Český Krumlov

Český Krumlov

Nezapomenutelným zážitkem bude určitě i návštěva nedalekého Českého Krumlova, který je zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Kouzelnou atmosféru dávných let umocní kromě procházky historickou částí města i návštěva Státního hradu a zámku Český Krumlov.

Lipensko

Lipensko

Rekreační oblast kolem vodní nádrže Lipno nabízí bezpočet aktivit v průběhu celého roku. Je protkaná kilometry cyklostezek a turistických stezek. Velmi oblíbené jsou výletní plavby po jezeře. Jedním z největších lákadel na Lipně je Stezka v korunách stromů, kterou je možné navštívit v kteroukoli roční dobu. Dále je k dispozici např. aquapark, lanový park, bobová dráha, v zimě pak moderní lyžařský areál či bruslařská dráha.